Urząd Miejski w Łomiankach

02.07.2024, 15:21

Derby na remis

Walka, emocje i cztery gole. W ten sposób można scharakteryzować sobotnie derby powiatu warszawskiego zachodniego. KS Łomianki zremisował z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 2:2.

W ostatnią sobotę doszło do kolejnych derbów powiatu warszawskiego zachodniego. Nasza drużyna zmierzyła się z rywalami z Ożarowa Mazowieckiego. Mimo że faworytem był KS Łomianki, sprawdziło się stare porzekadło, że derby rządzą się swoimi prawami i oba zespoły podzieliły się punktami.

Po pierwszej połowie w lepszych humorach byli goście, którzy do przerwy prowadzili 1:0. Ożarowianka wykorzystała błąd naszej drużyny i Paweł Jabłoński zdobył gola. Po przerwie padło wyrównanie - Karol Szeliga pokonał bramkarza technicznym uderzeniem. Gdy zanosiło się na kolejne gole, nasz golkiper popełnił błąd przy wybijaniu piłki i Paweł Jabłoński po chwili skierował futbolówkę do pustej bramki. Wynik na 2:2 ustalił Mateusz Sołtys.

Kilka dni wcześniej KS Łomianki wybrał się do Węgrowa na mecz z tamtejszymi Czarnymi. Nasi przeciwnicy okazali się lepsi i wygrali zdecydowanie 3:1. Dwie bramki strzelił dla nich Dżamal Hawari, jedną Rafał Komasa, natomiast honorowe trafienie dla KS Łomianki zaliczył Mateusz Sołtys.

W najbliższą środę KS Łomianki zagra na wyjeździe z Dolcanem Ząbki. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.30. Z kolei w sobotę do Łomianek przyjedzie Unia Warszawa (godz. 11.00).