Urząd Miejski w Łomiankach

02.07.2024, 17:13

Łomianki podbijają Warszawę

W ostatni weekend odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu. Zawodnicy UKS V Łomianki zdobyli łącznie 16 medali i ustanowili liczne rekordy życiowe.

Zawodnicy UKS V Łomianki

Nasi zawodnicy zaprezentowali się na 50-metrowej pływalni Wodnego Parku Warszawianka z bardzo dobrej strony. Dzięki 16 medalom zajęli 12. miejsce w klasyfikacji medalowej na 47 startujących klubów.

Michał Pawłowski

W dorobku UKS V Łomianki znalazły się m.in. 4 złote medale zdobyte przez Michała Pawłowskiego (na 50 m, 100 m, 200 m, 400 m stylem dowolnym), który jednocześnie został najlepszym zawodnikiem zawodów w swojej kategorii wiekowej. Medale zdobyli również: Weronika Walenciak, Kacper Rafał, Stanisław Szczęsny i Witold Kornatowski.

Stanisław Szczęsny i Kacper Rafał

Koniec roku to również podsumowanie innych cyklicznych zawodów organizowanych przez Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek (WMOZP). W całym cyklu Grand Prix WMOZP rocznika 2005 Michał Pawłowski zajął 2. miejsce, minimalnie przegrywając z Markiem Zawadzkim - reprezentantem klubu G-8 Bielany, natomiast w cyklu Pierwszy Krok Pływacki rocznika 2007  wysokie 4. miejsce zajął Oliwier Wójciak.

Z tego miejsca zapraszamy na drugi etap XI Grand Prix Łomianek w pływaniu o Puchar Burmistrza, który odbędzie się 17 grudnia 2016 r. na pływalni ICDS. Zapisy na:  GPLP.PL.