Urząd Miejski w Łomiankach

02.07.2024, 19:18

Z nieba do piekła

To był horror z fatalnym zakończeniem. KS Łomianki prowadził już 3:1, by ostatecznie przegrać z Podlasiem Sokołów Podlaski 3:4. Kolejna szansa na zdobycie pierwszych wiosennych punktów nadarzy się w tę sobotę.

[obrazek]

[obrazek]

W ostatni weekend KS Łomianki wznowił rozgrywki IV ligi. Mimo że nasza drużyna oficjalnie była gospodarzem spotkania, to tak naprawdę zawodnicy z Łomianek mogli poczuć się jak ich rywale. Mecz został rozegrany na boisku przy ul. Obrońców Tobruku w Warszawie. KS Łomianki zdecydował się na przeniesienie spotkania ze względu na obawy, że przy obecnych warunkach atmosferycznych, mogłoby dojść do zniszczenia trawy na boisku w Łomiankach.

[obrazek]

[obrazek]

Nasz zespół pierwszą połowę zagrał po profesorsku. Najpierw bramkarza gości strzałem lewą nogą z pierwszej piłki pokonał Mateusz Sołtys, później na 2:0 po błędzie golkipera podwyższył Mateusz Kowalski. Z kolei Podlasie zdobyło kontaktowego gola po ładnym uderzeniu wolejem - autorem gola był Marcin Siedlecki. Jednakże jeszcze przed przerwą Mateusz Sołtys wykończył składną akcję "gospodarzy" i było już 3:1 dla KS Łomianki.

[obrazek]

[obrazek]

O drugiej połowie piłkarze KS Łomianki na pewno będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Zaczęło się od gola na 2:3, którego zdobył dla gości Dawid Kobus. Później sędzia podyktował rzut karny przeciwko naszej jedenastce. Podlasie nie wykorzystało wymarzonej okazji, po chwili zmarnowało jeszcze jedną kapitalną sytuację, by w końcu wyrównać. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mark Charmuszka i było już 3:3.

[obrazek]

[obrazek]

Niewiele brakowało, żeby KS Łomianki odgryzł się. Niestety sędzia nie uznał bramki zdobytej przez naszą drużynę. Arbiter dopatrzył się spalonego. Na tym jednak się nie skończyło, Podlasie zdecydowało się na kolejny atak i Marcin Siedlecki z bliska umieścił futbolówkę w siatce. Tym samym goście zwyciężyli 4:3.

[obrazek]

[obrazek]

KS Łomianki z dorobkiem 33 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli. W sobotę, 11 marca o godz. 15.30 drużyna z Łomianek zagra na wyjeździe z Mławianką Mława.