Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Oddajemy w Państwa ręce czerwcowy numer Biuletynu Informacyjnego „Miasto i Gmina Łomianki”

Oddajemy w Państwa ręce czerwcowy numer Biuletynu Informacyjnego „Miasto i Gmina Łomianki”.

Pod lupą znalazło się w tym wydaniu zagrożenie suszą. W artykułach pod wspólnym tytułem „Postaw się suszy” (s. 4–8) znajdą Państwo informacje o tym, w jaki sposób możemy ograniczyć jej skutki, jak działa w naszej gminie sieć wodociągowa i jakie mamy pomysły na to, by ograniczyć zużycie wody i wspólnie poradzić sobie
z suszą. To nie koniec tematów środowiskowych w tym numerze. Na kolejnych stronach zamieszczamy tekst o wałach przeciwpowodziowych w naszej gminie (s. 21) i „Ekoporadnik” (s. 10–11) – jestem przekonana, że bardzo przydatny.

W artykule „Sesja Rady Miejskiej” (s. 12–13) przeczytają Państwo o pierwszej od miesięcy sesji Rady Miejskiej, którą pod nieobecność przewodniczącego zwołała wiceprzewodnicząca, i o konsekwencjach, z jakimi zmierzy się każdy z nas z powodu zawieszenia pracy Rady na tak długi czas.

Tradycyjnie już informujemy Państwa o gminnych inwestycjach i remontach (s. 18–19) czy modernizacji uwielbianego przez mieszkańców i gości parku linowego (s. 20). Zapraszam też do przypomnienia sobie przepisów, które obowiązują również rowerzystów (s. 22), i zapoznania się ze współfinansowanymi przez gminę aktywnościami dla każdego, do udziału w których gorąco zachęcam (s. 14–17).

Korzystając z okazji: Miło mi będzie spotkać się z Państwem po tak długiej przerwie. Zapraszam na rodzinny piknik, który odbędzie się 21 czerwca br. (szczegóły na plakacie na s. 32). Zorganizujemy go w reżimie sanitarnymi z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Każdemu tacie z okazji Dnia Ojca życzę wszystkiego, co najlepsze.

Maturzystom i ósmoklasistom – połamania piór. Zdajcie swoje egzaminy śpiewająco i dokonajcie wyborów, które będą krokiem do wymarzonej przyszłości .

BIUM 6/2020

link do spotkania online:

https://www.lomianki.pl/pl/filmy/9085,Przeciwdzialanie-suszy-podejmowane-i-planowane-kierunki-dzialan-w-Gminie-Lomiank.html

 

02.06.2020

 

Opcje strony

do góry