Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Pierwsza edycja konkursu „Rozpisane Łomianki. Zasłyszane przy stole” rozstrzygnięta!

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach. Patronem honorowym wydarzenia była burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak. Nagrodzonych zostało dziesięć prac napisanych przez uczniów oraz ich bliskich.

Rodzina siłą!

Celem konkursu była popularyzacja wartości rodzinnych, takich jak miłość, szacunek, zaufanie, akceptacja, empatia, czułość, tradycje rodzinne. Chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na konieczność wydłużenia czasu poświęcanego rodzinie. Paradoksalnie trafiliśmy z konkursem na czas pandemii i związanej z nią kwarantanny.

Uczestnicy konkursu pisali o tym, jaką rolę w ich życiu odgrywa rodzina. Opowiadane historie rodzinne były poruszające i często sięgały czasów II wojny światowej. Ten temat pojawiał się bardzo często. Autorzy opowiadań wiele razy podkreślali, że w rodzinie jest wielka siła – dzięki tradycjom, wspaniałym wartościom i miłości.

Konkurs nabiera rozmachu

Była to pierwsza edycja konkursu, w przyszłym roku planowana jest kolejna. Jaki będzie temat? To na razie tajemnica. Szczegółowe informacje zostaną opublikowane po wakacjach.

To bardzo ważne, aby młodzi ludzie pisali, bo pisząc, uwalniamy stres, rozładowujemy emocje i przy okazji rozwijamy kreatywność. W Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach nauczyciele kładą nacisk na to, aby rozwijać pisemne formy wypowiedzi nie tylko po to, by spełniać szkolne kryteria, lecz także po to, by kształtować wyobraźnię młodego człowieka. Prowadzone są również zajęcia z innowacji pedagogicznej z kreatywnego i twórczego pisania. Obecnie realizowany jest wewnątrzszkolny projekt „Mam bzika na punkcie pamiętnika”, w ramach którego uczniowie opowiadają o emocjach, jakie towarzyszyły im podczas kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa.

Pierwsza kategoria

I miejsce Paulina Filar SP 2 Łomianki

Druga kategoria

  • I miejsce Natalia Zabłocka SP 2 Łomianki
  • II miejsce Anna Studzińska SP 1 Łomianki
  • III miejsce Olga Kwasiborska SP 2 Łomianki

Trzecia kategoria

  • I miejsce Julian Baryga SP w Dziekanowie Leśnym

Wyróżnienia

  • Oliwia Hurnik SP 2 Łomianki, Paulina Hurnik SP 2 Łomianki, Daniel Wierzbicki SP 2 Łomianki, Dawid Wojciechowski  SP 2 Łomianki, Dominik Wojciechowski SP 2 Łomianki.

tekst: Urszula Polańska

Nagrodzone opowiadanie Natalii Zabłockiej i jej dziadka Stanisława Zabłockiego. „Historia o starych fotografiach i śnieżnobiałych włosach mojego pradziadka” 

02.06.2020

Opcje strony

do góry