Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Mural przed Urzędem Miejskim.

Zamienimy czarną ścianę w dzieło sztuki.


Oto trzy różne propozycje murali - Łomianki widziane oczami artystów street artu. Łomianki - miasto możliwości.

Gdybyście mieli zdecydować, którą byście wybrali?

Na Wasze opinie czekamy do 12 lipca br. do północy. Swoje głosy możecie oddać mailowo: wkz@poczta.lomianki.pl lub głosując na fb Urzędu Miejskiego w Łomiankach.

1. 

Zielona, przyjazna przestrzeń dla mieszkańców, oraz miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Zielone tereny Łomianek, bliskość natury, szeroka oferta miasta są tu inspiracją. W Łomiankach przez cały rok można znaleźć wiele atrakcji, dlatego w projekcie widać podział na 4 pory roku. W Łomiankach każdy znajdzie coś dla siebie, coś inspirującego bez względu na wiek.

2.

Łomianki wzięły nazwę od słowa "łomna", czyli miejsca gdzie wylewy rzeki naniosły drzewa lub równiny z wykrotami po wykarczowanym lesie. Dziś przy wschodzie słońca można podziwiać niezwykłą łomiankowską przyrodę, ale i zobaczyć Pałac Kultury. Pośród starych wierzb można wypocząć, a w lokalnych kawiarenkach napić się kawy. Bogata infrastruktura sportowa pozwala na realizowanie pasji, a Kampinos zaprasza na dłuuugie spacery. Baśniowe postacie (artysta gotów na zmiany, jeśli któraś z postaci wyda nam się zbyt kontrowersyjna), zwierzęta, budynki, niezwykła przyroda, fantastyczny klimat i ogrom szczegółów niewidocznych na pierwszy rzut oka , to druga propozycja muralu.

3.

Łomianki jako miejsce dla ludzi poszukujących wytchnienia, odpoczynku i kontaktu z naturą, a także ludzi aktywnych, pragnących realizować swoje sportowe pasje. Forma muralu opiera się o intensywne, ciepłe, radosne barwy i zdecydowane podziały geometryczne. Symbol Kampinoskiego Parku Narodowego - łoś - wystawia ciekawską głowę z lewej strony muralu i przygląda się mieszkańcom Łomianek. Widzimy ludzi na wycieczce rowerowej, grających w tenisa, spacerujących po Kampinosie czy jeżdżących konno w jednej ze stadnin.Z drugiej strony muralu widzimy biegnących w biegu im. I.Szewińskiej, pływających w basenie oraz odpoczywających w cieniu starych wierzb.

mjr
grafika: dm, hw, aw

08.07.2020
 

Opcje strony

do góry