Urząd Miejski w Łomiankach

https://lomianki.pl/pl/aktualnosci/15730,Jubileusz-60-lecia-nadania-szkole-imienia-Marii-Konopnickiej.html
13.07.2024, 10:47

Jubileusz 60-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej

20 maja br. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym odbyły się jubileuszowe obchody 60-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej.

„Szanowny Panie Dyrektorze, szanowni Nauczyciele, Pracownicy szkoły, zaproszeni Goście, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, i oczywiście drodzy Uczniowie!
Spotykamy się dziś w szkole, która pierwszych uczniów przyjęła 69 lat temu. Od sześćdziesięciu lat nosi imię Marii Konopnickiej i ma swój sztandar. Kolejne pokolenia uczniów poznają twórczość Marii Konopnickiej i z dumą mówią o swojej patronce. Sztandar otrzymany w 1963 roku przeżył wiele uroczystości i choć sentyment pozostanie na zawsze, przyszedł czas na jego zmianę. Dziś, w 60. rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Dziekanowie Leśnym im. Marii Konopnickiej, wprowadziliście nowy sztandar do swojej szkoły. Gratuluję całej szkolnej społeczności: uczniom i ich rodzicom/opiekunom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły, bo wspólnie podjęliście działania, które pozwoliły na zorganizowanie dzisiejszej uroczystości! Cieszcie się swoim świętem i z dumą mówcie o szkole, w której rozpoczęliście swoją przygodę z edukacją!"

 

Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak

 

22.05.2023 r.
zdj.az

Opcje strony