Urząd Miejski w Łomiankach

https://lomianki.pl/pl/aktualnosci/15739,VIII-Bieg-Lomianek-wydarzenie-pelne-sportowych-emocji-za-nami.html
20.06.2024, 20:20

VIII Bieg Łomianek - wydarzenie pełne sportowych emocji za nami!

21 maja 2023 r. odbył się VIII Bieg Łomianek, który zgromadził liczne grono uczestników i entuzjastów biegania. Imprezę uroczyście otworzyła Burmistrz Łomianek, Pani Małgorzata Żebrowska-Piotrak w towarzystwie Janusza Szewińskiego – Panie Januszu dziękujemy za obecność!

Głównym wydarzeniem był 10-kilometrowy bieg dla dorosłych, który wystartował o godzinie 9.30. Wzięło w nim udział około 250 osób, które stanęły na starcie z ogromnym zapałem i determinacją. Wśród uczestników nie zabrakło wielu doświadczonych biegaczy, ale również nowicjuszy, którzy postanowili podjąć wyzwanie i pokonać trasę biegu. Najszybszym biegaczem okazał się Taras Telkovsky, który także triumfował w ubiegłym roku. Trasę biegu pokonał w 32 minuty i 38 sekund, co jest niezwykle imponującym osiągnięciem. Najszybszą kobietą startującą w łomiankowskim biegu była Maria Cześnik, która zakończyła rywalizację z czasem 37:28. Gratulujemy!

Po zakończeniu biegu głównego przyszedł czas na Mini Bieg Łomianek, dedykowany najmłodszym miłośnikom biegania. Dzieci, pełne radości i entuzjazmu, wzięły udział w tej emocjonującej rywalizacji. Ich determinacja i zaangażowanie zachwyciły wszystkich obecnych na bieżni. Każde dziecko walczyło o jak najlepszy czas. Ósmy bieg Łomianek był nie tylko okazją do aktywności fizycznej, ale także do integracji lokalnej społeczności. Uczestnicy i kibice cieszyli się z każdego pokonanego metra, wspierając się na trasie i mecie. Atmosfera wspólnoty sprawiła, że wydarzenie było wyjątkowe i niezapomniane!

Zapraszamy za rok!

Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie:
- Policji,

- Straży Miejskiej,
- ICDS w Łomiankach,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie Polskim,
- Wolontariuszom,
- firmie Toyota W&J Wiśniewski z Izabelina. 

mb
fot. Paweł Rosłoń
24.05.2023 r.

Opcje strony