Urząd Miejski w Łomiankach

02.07.2024, 01:11

KS Łomianki wiceliderem!

Zwycięstwa nad Bugiem Wyszków i MKS-em Ciechanów wysunęły piłkarzy KS Łomianki na pozycję wicelidera na czwartoligowym froncie. W sobotę nasza drużyna może awansować na pierwsze miejsce w tabeli.

[obrazek]

[obrazek]

KS Łomianki rozpoczął marsz w górę tabeli od wygranej z Bugiem Wyszków na własnym boisku. To spotkanie jednak zaczęło się nieszczęśliwie dla gospodarzy, bo w 13. minucie Łukasz Damętko strzałem do pustej bramki dał prowadzenie Bugowi.

[obrazek]

KS Łomianki rzucił się do szturmu na bramkę przeciwnika na początku drugiej połowy. W 54. minucie gospodarze szybko wykonali rzut wolny, piłka została wstrzelona po ziemi w pole karne, a tam krycie zgubił Łukasz Prusik i wyrównał wynik meczu. W 71. minucie bramkarz Bugu podczas próby wykopania piłki, nie trafił w nią i przewrócił się, po czym Sebastian Dąbrowski posłał futbolówkę do siatki i dał prowadzenie naszej drużynie. Tuż przed zakończeniem meczu wynik na 3:1 ustalił Artur Starosz.

[obrazek]

Tydzień później KS Łomianki wywalczył komplet punktów w Ciechanowie, gdzie pokonał tamtejszy MKS 2:1. W 14. minucie zawodnik z Ciechanowa nie zdołał zablokować płaskiego zagrania w pole karne, do piłki na piątym metrze dopadł Przemysław Sieczko i prowadziliśmy już 1:0.

[obrazek]

W 33. minucie bramkarz KS Łomianki popełnił błąd, po którym goście stracili gola. Golkiper po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wypiąstkował piłkę wprost pod nogi zawodnika MKS Ciechanów, a ten natychmiast uderzył piłkę pod poprzeczkę i było 1:1. Na początku drugiej połowy nasz bramkarz sfaulował jednego z zawodników rywali i sędzia wskazał na rzut karny. Na szczęście egzekutor nie trafił w bramkę. Losy meczu rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry. Daniel Ziąbski z kilkunastu metrów precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy i dał zwycięstwo zespołowi z Łomianek.

[obrazek]

W najbliższa sobotę KS Łomianki zmierzy się u siebie z Narwią Ostrołęka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00. Obecnie drużyna z ul. Fabrycznej zajmuje pozycję wicelidera i do najlepszego zespołu w tabeli traci tylko dwa punkty.