Urząd Miejski w Łomiankach

02.07.2024, 15:20

Rekordowy Bieg Łomianek im. Ireny Szewińskiej

Bieg Łomianek im. Ireny Szewińskiej na stałe pojawił się w sportowym kalendarzu Polski. Na starcie stanęło 339 biegaczy. Zwycięzca poprawił ubiegłoroczny rekord o prawie minutę.

W niedzielę, 22 maja odbyła się druga edycja Biegu Łomianek. Podobnie jak w poprzednim roku, uczestnicy biegu rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. Tuż przed startem burmistrz przywitał znaną lekkoatletkę - Irenę Szewińską.

- Dzisiejszy bieg jest nazwany Pani imieniem. To 10 tysięcy metrów I. Szewińskiej. Gdy w Meksyku biegła Pani po olimpijskie złoto, Bohdan Tomaszewski nazwał to złotym lotem. Niech nasz dzisiejszy, skromniejszy bieg będzie lotem mistrzów, którzy mogliby dotknąć swoją stopą olimpijskich stadionów. Jestem zaszczycony, że jest Pani mieszkanką naszego miasta - mówił Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski.

Burmistrz Dąbrowski przywitał również szczególnie zawodników z Łomiankowskiej Grupy Biegowej, którzy tego dnia licznie pojawili się przy ICDS.

- Czuję się wyróżniona, że zostałam patronem biegu. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Cieszę się tym bardziej, że mieszkam tutaj i Łomianki promują sportowy styl życia - przemawiała I. Szewińska.

Nasza złota olimpijka już jutro będzie obchodzić 70. urodziny. Z tej okazji nie zabrakło życzeń, wspólnych zdjęć oraz głośnego "100 lat!".

Bieg wystartował punktualnie o godz. 12.00. Zawodnicy biegli atestowaną trasą, prowadzącą w większości przez ul. Warszawską. Meta była usytuowana na bieżni lekkoatletycznej wokół boiska sportowego przy ICDS. Zwyciężył Oskar Wojtalik, który osiągnął czas 0:33:43 (ubiegłoroczny rekord to 0:34:40). Drugie miejsce zajął Rafał Owczarek (0:33:50), a trzecie Sebastian Polak (0:33:53). Wśród kobiet najlepsza była Joanna Tekień (0:40:22).

Klasyfikacje znajdują się TUTAJ, natomiast szczegółowe wyniki TUTAJ.

Każdy z biegaczy jeszcze przed zawodami otrzymał specjalny pakiet startowy. Przygotowano również dietetyczne sałatki, które miały pomóc zawodnikom w uzupełnieniu węglowodanów po biegu, jak i regenerujące napoje.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także profesjonalnie przeprowadzona rozgrzewka tuż przed startem oraz możliwość skorzystania z pomocy masażystów.